script

Posted by Admin

Тест «Собака — компаньйон»

Програму розроблено з метою вирішення проблем гармонійного співіснування людини і тварини. Вона передбачає органічну присутність собаки в урбанізованому середовищі сучасного міста. Так, насправді, проблеми пов’язані з утриманням собак у місті існують. Особливо це стосується потенційно небезпечних порід собак. Враховуючи особливості генезу собаки особливо агресивність до людей та тварин, вимагають контролю з боку власника, оскільки можуть бути небезпечними для оточуючих. Утримання у своїй сім’ї собаки накладає на власників певні обов’язки. Вони повинні розуміти, що несуть відповідальність за тварину, яку приручили, і в їхніх руках попередити можливі випадки прояви агресії собак.

Тестування собак дає можливість бути впевненим в керованості та дисциплінованості собаки й прийнятності її поведінки в міських умовах.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Тестування собак за програмою «Собака-компаньйон» проводиться комунальним підприємством «Центр ідентифікації тварин» (далі — Центр). Оцінку тестування проводить комісія, до складу якої входять: суддя, провідний спеціаліст відділу ТСО  (інструктор-кінолог) та секретар комісії. До тестування собак за програмою «Собака-компаньйон» допускаються всі власники собак, які успішно пройшли співбесіду на компетентність, або ті, які пред’явили офіційні підтвердження своєї компетентності. Учасники, які вперше беруть участь у тестуванні собак, повинні в усній формі успішно пройти відповідний тест. Це необхідно зробити до початку практичної роботи із собакою при тестуванні. Питання з тестування власників собак на компетентність знаходяться у розділі «А» цього Положення.

До проходження тестування допускаються собаки всіх порід і розмірів. Мінімальний вік собаки повинен бути не менше 12 місяців. Також перед проходженням тесту власник зобов’язаний пред’явити ветеринарні документи встановленого зразка на собаку, яка проходить тестування. Щоб бути допущеним до тестування розділу «С» учасник тесту повинен набрати мінімум 40 балів у вправах розділу «В» цього Положення. При недотриманні власником собаки порядку й безпеки, суддя має право перервати або припинити процедуру тестування. Рішення судді є остаточним і оскарженню не підлягає.

Для здачі випробувань за програмою «Собака-компаньйон» собака повинен бути представлений безпосередньо власником або особою, що проживає в тій же сім’ї. Дозволяється участь у випробуваннях собаки в будь-якому нашийнику, крім суворого та радіокерованого. Також не дозволяється кріпити повідок до нашийника в режимі «зашморг». Здача тестування, згідно розділу «С» цього Положення, повинна обов’язково проходити в умовах, максимально наближених до типових міських.

2. РОЗДІЛ «А» — ТЕСТ НА КОМПЕТЕНТНІСТЬ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ СОБАК
1. Нормативна база.
1.1. Права власників тварин.
1.2. Порядок реєстрації собак в м. Києві.
1.3. Правила поводження з собакою у громадських місцях.
1.4. Правила супроводу собаки до місць або зон вигулу.
1.5. Відповідальність власника собаки за шкоду, заподіяну майну або здоров’ю іншої особи.
1.6. Дії власника собаки у разі виникнення інциденту з укусом його собаки людини або тварини.
1.7. Перелік місць, в яких забороняється знаходитись з собакою.
1.8. Правила страхування відповідальності власника собаки за шкоду, заподіяну третій особі.
1.9. Правила транспортування собак громадським транспортом.
1.10. Перелік документів, які обов’язково повинні бути оформлені на собаку.
1.11. Дії власника собаки у випадку, якщо його собаку було загублено.

2. Умови утримування собак.
2.1. Вимоги до власника щодо обов’язкового щеплення його собаки. Від яких хвороб проводиться обов’язкове щеплення собак? Як часто потрібно проводити повторне обов’язкове щеплення?
2.2. Ознаки зараження собаки гельмінтами. Як часто потрібно проводити дегельмінтизацію собак?
2.3. Хвороби собак, які можуть бути небезпечними для людей. Їх загальні ознаки.
2.4. Ознаки захворювання собаки. Вимірювання температури у собак. Дії власника у разі виявлення у собаки ознак захворювання.
2.5. Дірофіляріоз. Ознаки і профілактика.
2.6. Ознаки захворювання собаки на бабезіоз (піроплазмоз). Дії власника у разі виявлення у собаки ознак цього захворювання.
2.7. Тепловий удар.
2.8. Перша допомога собаці у випадку порізів, проколів та інших подібних ушкоджень.
2.9. Умови утримання собак у багатоквартирних будинках або у вольєрах. Годування та поїння собаки. Мінімальна добова потреба у вигулі собаки. Моціон.

3. Поведінка собаки (загальні поняття).
3.1. Що треба робити, якщо Ваш собака почав бійку з іншим собакою?
3.2. Що треба робити, якщо на Вас напав інший собака?
3.3. Що треба робити, якщо на Вашого собаку напав інший собака?
3.4. Яким Ви бачите свого собаку наприкінці виховання?
3.5. Про що це говорить: ваш собака виляє хвостом; вишкірився; прижав вуха; прижав хвіст.

4. Які методи виховання тварин Ви знаєте?
5. Яким чином потрібно винагороджувати собаку?
6. Яким чином можна наказувати собаку?
7. В яких випадках, на Вашу думку, собака може проявляти агресію?
8. Що, на Вашу думку, є спровокована і неспровокована агресія?
9. Адаптація собаки в умовах міста (загальні поняття).

3. РОЗДІЛ «В» — ЗАГАЛЬНА СЛУХНЯНІСТЬ СОБАКИ
Вправи виконуються на майданчику для дресирування собак або в природних умовах. Максимальна кількість умовних балів — 60. Мінімум 40 балів потрібно, щоб учасник був допущений до розділу «С» цього Положення. Кожна вправа починається й закінчується у базовій позиції «Поруч» (собака сидить поруч із лівої сторони від власника).  Якщо фізичне нездужання власника не дозволяє вести собаку ліворуч, то в такому випадку собаку дозволяється вести аналогічно праворуч. Забороняється використовувати засоби, що спонукують: ласощі; предмети гри. Дозволяється хвалити собаку після кожної виконаної вправи без використання засобів, що спонукують. Якщо власник через фізичне нездужання не може виконати ту або іншу частину вправи, то він повинен повідомити про це суддю до початку тестування.

Команди можуть подаватися на будь-якій мові, але не повинні змінюватися в процесі здачі випробування. Перед виконанням вправи 1 дресирувальник здає рапорт судді, під час якого собака повинен перебувати в наморднику біля ноги власника, після чого демонструється рукостискання судді, і в цей час собака повинен бути абсолютно спокійним до цього. Якщо собака проявляє реакцію, то подальше проходження тестування припиняється.

Вправа 1. «Поруч на повідку» і демонстрація байдужості до пострілу — 15 балів. Коли власник і собака демонструють вправу «Поруч на повідку», проводяться мінімум 2 постріли (але не тоді, коли власник із собакою проходять через групу людей). При цьому собака повинен залишатися байдужим до звуку пострілів. Якщо собака демонструє панічний страх або агресивне поводження, то він негайно знімається з випробувань. Якщо собака демонструє певний острах або агресію до пострілів, залишаючись при цьому під контролем власника, то ця вправа вважається частково виконаною і відбувається відрахування балів. Повний бал зараховується тільки тому собаці, що виявив себе абсолютно байдужим до пострілів. Постріли повинні бути зроблені з відстані 15 кроків з 5-секундним інтервалом між двома пострілами. Якщо в судді з’являються сумніви, то йому дозволяється зробити додаткові постріли, щоб протестувати собаку. Постріли можуть бути зроблені тільки під час вправи «Поруч на повідку».

Вправа 2. «Сидіти» під час руху — 10 балів. Перед початком виконання навички власник знімає повідок. З базової позиції власник і собака починають рух по команді «Поруч» уперед по прямій лінії. Пройшовши мінімум 10 кроків, власник дає команду голосом «Сидіти!». Собака негайно повинен швидко виконати команду, а власник, не змінюючи швидкості, проходить ще 20 кроків. Власник зупиняється й розвертається до собаки. По сигналу судді власник повертається до собаки й займає базову позицію (собака сидить поруч із лівої сторони від власника). До 5-ти балів віднімається, якщо собака по команді «Сидіти!» лягає або встає.

Вправа 3. «Лежати!» під час руху й «До мене!» — 15 балів. З базової позиції власник і собака починають рух по команді «Поруч» уперед по прямій лінії. Пройшовши мінімум 10 кроків, власник дає команду голосом «Лежати!». Собака повинен швидко виконати команду, а власник проходить ще 20 кроків по прямій лінії, зупиняється й розвертається до собаки. Після знака судді власник підкликає собаку командою «До мене!». Собака при підході повинен виявити зацікавленість і швидкість виконання команди, швидко підбігти та близько сісти прямо перед власником. По команді «Поруч!» собака повинен швидко зафіксувати себе в базовій позиції (собака сидить із лівої сторони від власника). До 5-ти балів знімається, якщо по команді «Лежати!» собака сідає або зупиняється стоячи, враховуючи те, що друга частина вправи — команди «До мене!» і «Поруч!» — виконана коректно і без помилок.

Вправа 4. «Лежати» при відволікаючих обставинах (на витримку)— 20 балів. Перед тим як інший власник із собакою готуються почати вправу по слухняності згідно вправи 2 цього розділу, перший власник дає собаці команду «Лежати!» у місці, зазначеному суддею. Після цього власник відходить від собаки на 20 кроків, не залишаючи поруч ніякого предмета (повідок та ін.). Власник повинен спокійно стояти спиною до собаки. Собака залишається лежати, поки інший собака не закінчив вправи 2 і 3 цього Положення. Після закінчення вправи 3 по сигналу судді власник підходить до собаки й займає базову позицію, після чого дає собаці команду «Сидіти!». Власник не повинен рухатися, знаходячись в зазначеному місці, поки суддя не попросить його забрати собаку. Рухи власника, замаскована допомога собаці, а також зміна собакою лежачого положення розглядаються суддею як помилки і приводять до відрахування балів. Бали знімаються, якщо собака сідає або встає з лежачого положення, при цьому залишаючись у зазначеному місці. Якщо собака відходить більш ніж на 3 метри від призначеного місця до того, як інший собака закінчив вправу 3 цього розділу, то відбувається часткове відрахування балів. До 5-ти балів знімається, якщо собака встає з лежачого положення під час підходу власника до собаки.

4. РОЗДІЛ «С» — ПОВОДЖЕННЯ СОБАКИ В МІСЬКИХ УМОВАХ
Вправи повинні бути виконані по можливості в міських умовах або в максимально наближених до міських. Присутні тільки суддя із секретарем і учасник із собакою. За результатами тестування, згідно з цим Положенням, бали не нараховуються. Загальне враження судді по поводженню собаки в міських умовах є вирішальним чинником у визначенні: чи здано тестування згідно з цим Положенням. Суддя може ухвалити рішення щодо проходження собакою тестування даного розділу в наморднику.

Вправа 1. Поводження собаки в умовах міста. По сигналу судді власник із собакою на повідку ідуть по вулиці (дорозі). Суддя знаходиться за ними на певній дистанції. Собака повинен іти поруч із власником (з лівої сторони від власника, поруч із коліном). Собака не повинен відхилятися або забігати вперед. Собака не повинен реагувати на рух машин, пішоходів і т. п. Спочатку людина пробіжить повз собаку. Потім велосипедист проїде повз собаку, і він не повинен звертати увагу на цих людей. Після цих вправ дресирувальник підходить до судді, потискує йому руку й розмовляє з ним. Під час бесіди собака може сидіти, лежати або стояти.

Вправа 2. Поводження собаки в ускладнених умовах. По сигналу судді власник разом із собакою рухаються крізь сильний пішохідний потік. Під час руху власник повинен двічі зупинитися. Перший раз собака по команді сідає, другий раз собака по команді лягає. Собака повинен виконати ці команди. Під час цієї вправи повинні бути чутні різні міські шуми, такі як шум минаючого поїзда, автомобілів, гудки, сирени і т. п. Собака повинен спостерігати за власником і залишатися спокійним й зібраним. Місцем для цієї вправи можуть бути залізнична станція, автобусна зупинка, спортивна арена і т. п. (дозволяється симулювати міські умови, використовуючи для цього транспортні засоби, місця для паркування автомобілів тощо).

Вправа 3. Поводження собаки, залишеної без власника. По сигналу судді власник разом із собакою починають рух по пішохідній доріжці. Пройшовши невелику відстань, власник прив’язує собаку до забору, стовпу і т. п. Після цього власник ховається й перебуває поза полем зору собаки протягом 2-х хвилин. У цей час інший учасник із собакою проходять по тій же доріжці повз прив’язаного собаку на відстані 15-ти кроків від неї. Собака, що проходить тестування, повинен залишатися спокійним і зібраним (минаючий собака не повинен бути агресивним стосовно інших собак).

Для успішного проходження тестування необхідно набрати не менше 40 балів у розділі «В» і одержати залік з навичкок розділу «С» цього Положення. Всі власники, що успішно пройшли тестування зі своїми собаками, одержують від Центру сертифікати та жетони.


  • Поиск

    or
  • Разделы

  • Наши партнёры

    PurinaProPlan